Witamy wszystkich pasjonatów wędkarstwa i miłośników przyrody.

Pasja i marzenia o…… raju dla wędkarza  a potem – 3 lata starań i przygotowań aby sprawić, że ten pogrążony w ciszy, spokojny akwen, otoczony zwartym kompleksem lasów, z dala od szosy i zabudowań gdzie można w pełni zresetować umysł i zrelaksować się  stał się właśnie takim rajem dla koneserów wędkarstwa. Czysta, nieskażona  woda sprawia, że występują w nim wszystkie gatunki ryb charakterystyczne dla polskich jezior jak: lin, szczupak, okoń, płoć, leszcz oraz pochodzący z zarybień karp, amur, sandacz, a także węgorz.

Ideą naszą jest stworzenie ekskluzywnego łowiska, które w pełni  zachowa  swój naturalny klimat i daleki będzie od komercji. Ilość osób wędkujących w tym samym czasie będzie  regulowana (max. 8 osób)aby nie dopuścić do zatłoczenia, przełowienia  i zapewnić każdemu wędkarzowi komfort zarówno samego łowienia jak i wypoczynku.…dogodny dostęp do wody, kilka dużych pomostów umożliwiających komfortowe rozstawienie sprzętu i zestawów wędkarskich a także możliwość łowienia z łodzi.

Na terenie znajduje się dla chętnych urokliwy, drewniany domek  urządzony skromnie, w klimacie typowo „traperskim”.  Jest miejsce  na rozbicie namiotu, duża drewniana wiata  oraz wydzielony plac na rozpalenie ogniska. Na terenie znajduję się także toaleta i parking. Brak elektryczności i innych „udogodnień” cywilizacji sprawia, że można tu spędzić  samemu bądź w towarzystwie rodziny czy przyjaciół kilka rzeczywiście spokojnych  i pięknych dni. To idealne miejsce dla wędkarzy, grzybiarzy jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na łonie przyrody.

Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy wędkarzy a zwłaszcza karpiarzy aby przyjechali zmierzyć się naszymi karpiami i amurami a także innymi rybami zamieszkującymi  jezioro. Ryby są dzikie i …naprawdę waleczne co pozwala na przeżycie wspaniałych emocji  wędkarskich a samo jezioro i miejsce….jak z pocztówki!

Z wędkarskimi pozdrowieniami:
Ewa i Robert Białek

jezioro smolno

jezioro smolno

jezioro smolno

jezioro smolno

Pełną galerię Jeziora Smolno zobaczysz tu: http://www.jeziorosmolno.pl/galeria-trofea/

Kilka słów od ekipy portalu karpiostrada.pl „Jezioro Smolno to woda którą możemy Wam śmiało polecić. Zbiornik oferuje miejsca technicznie łatwe jak i z półki „hardcore”. Lewa strona patrząc od pomostu głównego jest zdecydowanie łatwiejsza technicznie.  Delikatny spadek z 1m do 6m trzcinowisko.

Prawa strona zbiornika jest z ostrym skosem od 1m do 6 m , są tam zatopione stare kładki, kołki i podwodny las , drzew które się przerwóciły. Miejsce gdzie ryby czują się bardzo bezpiecznie.

Na końcu zbiornika znajduje się w zatoce, stanowisko ” Na Bagienkach” z rozłożonym już namiotem wojskowym. Zasiadka w tym miejscu na długo zapadnie w pamięci. Cicha zatoka, oferująca technicznie praktycznie wszystkie opcje, od powalonych drzew, płakiego blatu między liliami, skosu na głeboką wodę oraz trzcinowisko. Na te stanowisko dotrzemy tylko przeprawą wodną.

Rybostan jest imponujący. Karpie i amury powyżej 20+ nie są tutaj rzadkością.

Każdy z naszych znajomych karpiarzy który przyjechał na Smolno, wraca tam. Polecamy

Konrad Tasiński & Paweł Rabczuk

http://www.jeziorosmolno.pl/

WIĘCEJ WÓD POD PATRONATEM:

ŁOWISKO NOWE ŻUKOWO PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

Łowisko Nowe Żukowo znajduje się we wsi Żukowo...

ŁOWISKO CHOJNICA – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

Ten piękny blisko 24 hektarowy zbiornik o...

JEZIORO MISSISIPI – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

Jezioro Missisipi piękna polodowcowa woda pod...

JEZIORO SMOLNO – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

Witamy wszystkich pasjonatów wędkarstwa i...

ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN Przystanek Kiełpin to...

ŁOWISKO STOJKOWO – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

Łowisko Stojkowo położone jest w miejscowości...

ŁOWISKO KARP W DOLINIE PATRONAT KARPIOSTRADA.PL

Łowisko Karp w Dolinie to dwa zbiorniki,...