Ten piękny blisko 24 hektarowy zbiornik o maksymalnej głębokości 11,5 metra i o bardzo czystej wodzie ( przejrzystość wody w zależności od pory roku dochodzi do 4 metrów), otoczony w 80 procentach jest lasem mieszanym .Brzeg jeziora porośnięty trzciną, urozmaicony zwalonymi drzewami oraz pozostałościami po starych pomostach. Roślinność podwodna bardzo mocno rozwinięta co daje znakomite warunki bytowania ryb.

Położenie jeziora oraz jego charakterystyka sprawiają iż jest ono idealne na dłuższe zasiadki karpiowe. Nad jeziorem istnieje zaledwie sześć stanowisk karpiowych co ma na celu komfort przebywających wędkarzy. Zależy nam na zachowaniu jak najbardziej naturalnych warunków zachowując ich niepowtarzalny  urok. Wszystkie stanowiska przygotowane są dla 2-3 wędkarzy, oraz rozbicia nawet dwóch namiotów. Jezioro posiada ustawowy obręb ochronny w jednej z zatok gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz wędkowania.

jezioro chojnica

 Jezioro od 2008 roku zarybiane karpiem, początkowo kroczkiem oraz rybą handlową, w roku 2010 i kolejnych latach zaczęły trafiać do wody selekty o wadze 3-5 kg a w roku 2015 do zarybień przeznaczyliśmy ryby w wadze 5-8 kg. Obecnie szacujemy populacje karpia na około 220-250 sztuk powyżej 6 kg. Obecny rekord łowiska z 2019 roku to karp o wadze 20,1 kg, najczęściej obecnie łowione karpie to sztuki o wadze 8-13 kg .Mamy nadzieję,  że pływają tam starsze i większe osobniki (pozostałość po PZW- czyli poprzednim opiekunie jeziora).Urozmaiceniem mogą być zamieszkujące jezioro w ilości kilkunastu sztuk pokaźne amury. Jezioro ponadto bardzo intensywnie zarybiane jest szczupakiem, linem, węgorzem, sieją, sielawą, sandaczem, okoniem oraz sumem.

lowisko chojnica

Kilka słów od ekipy karpiostrada.pl: ” Łowisko Chojnica a raczej Jezioro Chojnica, piękne polodowcowe jezioro z krystaliczną wodą ! Przejrzystość sięga 5 metrów ! Nie bez powodu niejedna znana ekipa nagrywa tutaj swoje materiały szkoleniowe z podwodnych kamer.

Jezioro ma swój niepowtarzalny klimat, jest las, jest spokojna malutka wioseczka z kilkoma domkami. Woda bogata w roślinność ale z łatwością też znajdziemy miejsca wolne od roślin w których spokojnie położymy zestawy. Dno piaszczyste.

Chojnica to przede wszystkim wywózka… walka w rdestach w epickim klimacie. Woda na której po prostu trzeba choć raz być!

Polecamy Konrad Tasiński & Paweł Rabczuk

Zajrzyj na stronę łowiska: http://www.lowiskochojnica.pl/

Więcej łowisk pod patronatem portalu :

ŁOWISKO KARP W DOLINIE

Łowisko Karp w Dolinie to dwa zbiorniki,...

ŁOWISKO NOWE ŻUKOWO PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

INFORMACJE O ŁOWISKU ŻUKOWO Łowisko znajduje się...

ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN – PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN Przystanek Kiełpin to...

ŁOWISKO KRZAKI | PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL

ŁOWISKO KRZAKI PATRONAT PORTALU KARPIOSTRADA.PL...