Rodzinne karpiowanie na Kiełpinie.
Jak co roku wspólnie z bratem kilka dni urlopu spędzamy nad wodą na rodzinnym karpiowaniu. Po wcześniejszym rekonesansie przeprowadzonym wspólnie z żoną decyzja padła na Łowisko Przystanek Kiełpin.

Jest tam wszystko, co potrzeba, aby zaspokoić potrzeby kobiet i dzieci. Od razu zarezerwowaliśmy plażę, czyli stanowisko numer jeden, które jest idealnym miejscem na tym zbiorniku do łowienia a co najważniejsze jest doskonale przystosowane dla rodzin z dziećmi.

Stanowisko znajduje się około 50m od budynku agroturystyki gdzie znajduje się nasz wynajęty pokój oraz dostęp do kuchni, łazienek itd.

Dużym plusem jest również plac zabaw przy plaży i boiska do gry w nogę, siatkówkę, badmintona.

Nasze obozowisko postanowiliśmy rozbić na górce pod drzewami licząc na odrobinę cienia, gdyż prognozy zapowiadały przez cały nasz pobyt upały.

Wspólnie z Piotrkiem uzgodniliśmy, że ja będę łowił po prawej stronie a on po lewej.

U nas na takich rodzinnych wyprawach zawsze jest tak, że łowienie jest na samym końcu i tym razem też staraliśmy się, aby tak było, ale jakimś cudem udało się nam wywieźć zestawy przed zmrokiem.

Piotrek swoje trzy zestawy kładł przy samych trzcinach; u mnie jeden był również przy trzcinkach oddalony od pomostu o około 25m a dwa kolejne przy grążelach, na które bardzo liczyłem.

Pierwsza nocka minęła bez pika, ale za to w dzień udało się wyholować dwa karpie o dziwo praktycznie w samo południe przy 30 stopniach Celsjusza.

Obydwie ryby od razu parkowały głęboko w trzcinach i trzeba było się trochę napocić, aby szczęśliwie je podebrać. Nęciliśmy mieszanką kukurydzy, konopi i orzecha a do tego rozrzuciliśmy całe kulki.

Czas w ciągu dnia spędzaliśmy na zabawach z dziećmi oraz na przygotowywaniu wspólnie posiłków w postaci potraw z grilla czy pysznych kociołków.

Nie zabrakło również wieczornych drinków i rozmów do późnych godzin nocnych.

Karpie podczas naszego pobytu były niezwykle wyrozumiałe i brały tylko wczesnym rankiem i w ciągu dnia co sprawiało dużą frajdę dla naszych młodszych towarzyszy wyprawy.

Ania z Magdą również spróbowały walki z Kiełpińskimi miśkami czego efekty można zobaczyć na fajnych zdjęciach.

Podsumowując-podczas naszego pobytu, który trwał niespełna sześć dni udało nam się złowić 10 karpi i dwa leszcze co przy takich temperaturach i z takim luzackim podejściem i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

U Piotrka pracowały wszystkie trzy zestawy, które kładł przy trzcinach. Natomiast u mnie, ku mojemu zaskoczeniu, bankowe moim zdaniem miejscówki (grążele) nie dały ani razu żadnej oznaki na sygnalizatorach.

Brania miałem tylko na jednym zestawie położonym przy trzcinach bardzo blisko pomostu i plaży co mnie bardzo zdziwiło.

Tę miejscówkę skreśliłem na początku sądząc, że tak blisko przy kąpielisku gdzie dzieciaki raczej nie zachowywały się cicho, nie mam co liczyć na brania – no chyba, że tylko w nocy.

Myliłem się, ale widocznie Kiełpińskie karpie są do tego przyzwyczajone.

 Cały pobyt możemy uznać za bardzo udany i jest to na pewno miejsce przyjazne takim rodzinnym wyprawom gdzie śmiało możemy połączyć pasję z czasem spędzonym z najbliższymi.

Już teraz planujemy w przyszłym roku kolejny urlop spędzić właśnie w tym wspaniałym miejscu. Pozdrawiamy.

Więcej o Łowisku Przystanek Kiełpin : KLIKNIJ

Obejrzyj naszą zasiadkę na Kiełpinie : KLIKNIJ

Więcej RELACJI :

ŁOWIENIE Z RZUTU | DZIENNIK KARPIARZA

ŁOWIENIE Z RZUTU DZIENNIK KARPIARZA Wiosną za...

PODSUMOWANIE SEZONU | CARP GRAVITY

PODSUMOWANIE SEZONU CARP GRAVITY "Zobaczcie jak...

STAWY DĘBINA LODOWE KARPIOWANIE

Stawy Dębina Lodowe karpiowanie Mario, wraz z...

RELACJA | MARIUSZ BEDNAREK | INVADER TEAM

Szybki skrót o naszym hobby czyli zasada złów i...

KARPIE I AMURY SPOD „SAMUŚKICH TATER” KARPLOV

Przemek Mętel prowadzący blog KarpLov i jego...

ŁOWISKO POGALEWO | WĘDKARSKI ODJAZD

ŁOWISKO POGALEWO WĘDKARSKI ODJAZD Jesienne...

RYBOMANIA 2020 | MARIO CARP FISHING

RYBOMANIA 2020 MARIO CARP FISHING  "Podczas...

LISTOPADOWE ZMAGANIA | WĘDKARSKI ODJAZD

LISTOPADOWE ZMAGANIA WĘDKARSKI ODJAZD "Kolejny...

MARCOWA ZASIADKA NA PZW | WĘDKARSTWO POLSKA

MARCOWA ZASIADKA NA PZW 🎥 Ekipa blogu...