RYBNICKA ZASIADKA NA MINUSIE Z NLT

Po rocznej przerwie udało się znowu wybrać na zbiornik Elektrowni Rybnik. Tym razem była to totalnie spontaniczna wyprawa. Telefon od kumpla Tomka Sztaby, czy wpadamy na ER – odpowiedź błyskawiczna: TAK! Szybkie pakowanie i sześć dni łowienia przed nami. Prognozy zapowiadały przymrozki, ciśnienie miało podskoczyć do góry, więc wszystko mogło się wydarzyć.

Na start miejscówki zasypane na drobno rzepikiem z konopiami + 10kg kulek #extraSQUID NLT(z dodatkiem Robin Reda i Hiszpańskiego Pieprzu od Haith’sa), czyli towar, który już mieliśmy okazję parę razy sprawdzić na ER. Pierwsze trzy doby niestety poza jednym jaziem nie przynosiły efektów. Woda miała zaledwie 6 stopni, więc nie dosypywaliśmy zanęty tylko cierpliwe czekaliśmy.

Po trzech dobach w końcu ruszyły na żer i zestawy, które leżały trzy dni w wodzie wreszcie przyniosły wąsatych gości. W pierwszej kolejności odpaliły miejscówki na 530 metrze, w późniejszym czasie obudziło się miejsce z prawej strony na 350 metrach. Zaprzestaliśmy nęcenia ziarnami. Za każdym razem do łódki INFINITY PRO wędrowało około kilograma kulek. Na włosie standardowo kulka tonąca #extraSQUID 20mm NLT + pop-up #Ananas 16mm NLT. Kulki tonące do nęcenia cięliśmy na połówki, a te na włos oskrobywaliśmy, by lepiej pracowały w zimnej wodzie. Minusowe temperatury nie ułatwiały łowienia. Bardzo długie hole, później wywózki sprawiały, że mieliśmy co robić. Łącznie złowiliśmy 16 kapiszonów i jednego amura. Oczywiście nie obyło się bez niechcianych gości w postaci jazia i suma.

Przy łowieniu na takiej odległości używaliśmy plecionek Power Pro, zakończonych ponad 30 metrowym przyponem strzałowym Shimano Ocea Leader oraz Shield od PB Products. Przypony około 25cm wykonane z plecionki w miękkiej otulinie Jelly Wire 35lb zakończoną hakiem Super Strong nr 2. Udało się także rozdziewiczyć nowe kije Shimano TX5A o krzywej ugięcia 3,0lb uzbrojone w nowe Ultegry XTE/XSE.

Zmarznięci, zmęczeni i potwornie zadowoleni już myślimy o powrocie na ER, by znów poczuć magię tej wody.

Zajrzyj na kanał No Limit Team 👀🎥➡ KLIKNIJ

WIĘCEJ RELACJI PONIŻEJ🎥⤵

ŁOWISKO EMERALD | JESIENNA ZASIADKA NA EMERALDZIE

👉Łowisko Emerald było wyborem Kamila...

TARGI WĘDKARSKIE | MYSŁOWICE 2020

TARGI WĘDKARSKIE | MYSŁOWICE 2020 W dniach 11-12...

IV WOJNA KARPIOWA INVADERA | CZ.1

IV WOJNA KARPIOWA INVADERA Zapraszamy na...

KARPIE Z WODY PZW | SŁAWOMIR GAJDA

"Karpie z wody PZW. Wody te skrywają wiele...

EMIL LEKSIŃSKI | PODSUMOWANIE SEZONU

EMIL LEKSIŃSKI PODSUMOWANIE SEZONU 2019 "Na wodę...

OKIEM DRONA | MARIO CARP FISHING

OKIEM DRONA MARIO CARP FISHINGZapraszam na mega...

CZTERY PORY ROKU | WĘDKARSTWO POLSKA

CZTERY PORY ROKU WĘDKARSTWO POLSKA "Zasiadka nad...

JESIENNA ZASIADKA VOL 2 | MARIO CARP FISHING

Zapraszamy na kolejny film Mariusza zakończony...

DESZCZ WIATR I WIELKIE KARPIE | MATEUSZ WASIK

"Deszcz wiatr i wielkie karpie" - zapraszamy na...

MEMORIAŁ ARTURA JAKIMOWICZA 2018 | RELACJA

Zapraszamy na relację ze spotkania  polskich...