RYBNICKA ZASIADKA NA MINUSIE Z NLT

Po rocznej przerwie udało się znowu wybrać na zbiornik Elektrowni Rybnik. Tym razem była to totalnie spontaniczna wyprawa. Telefon od kumpla Tomka Sztaby, czy wpadamy na ER – odpowiedź błyskawiczna: TAK! Szybkie pakowanie i sześć dni łowienia przed nami. Prognozy zapowiadały przymrozki, ciśnienie miało podskoczyć do góry, więc wszystko mogło się wydarzyć.

Na start miejscówki zasypane na drobno rzepikiem z konopiami + 10kg kulek #extraSQUID NLT(z dodatkiem Robin Reda i Hiszpańskiego Pieprzu od Haith’sa), czyli towar, który już mieliśmy okazję parę razy sprawdzić na ER. Pierwsze trzy doby niestety poza jednym jaziem nie przynosiły efektów. Woda miała zaledwie 6 stopni, więc nie dosypywaliśmy zanęty tylko cierpliwe czekaliśmy.

Po trzech dobach w końcu ruszyły na żer i zestawy, które leżały trzy dni w wodzie wreszcie przyniosły wąsatych gości. W pierwszej kolejności odpaliły miejscówki na 530 metrze, w późniejszym czasie obudziło się miejsce z prawej strony na 350 metrach. Zaprzestaliśmy nęcenia ziarnami. Za każdym razem do łódki INFINITY PRO wędrowało około kilograma kulek. Na włosie standardowo kulka tonąca #extraSQUID 20mm NLT + pop-up #Ananas 16mm NLT. Kulki tonące do nęcenia cięliśmy na połówki, a te na włos oskrobywaliśmy, by lepiej pracowały w zimnej wodzie. Minusowe temperatury nie ułatwiały łowienia. Bardzo długie hole, później wywózki sprawiały, że mieliśmy co robić. Łącznie złowiliśmy 16 kapiszonów i jednego amura. Oczywiście nie obyło się bez niechcianych gości w postaci jazia i suma.

Przy łowieniu na takiej odległości używaliśmy plecionek Power Pro, zakończonych ponad 30 metrowym przyponem strzałowym Shimano Ocea Leader oraz Shield od PB Products. Przypony około 25cm wykonane z plecionki w miękkiej otulinie Jelly Wire 35lb zakończoną hakiem Super Strong nr 2. Udało się także rozdziewiczyć nowe kije Shimano TX5A o krzywej ugięcia 3,0lb uzbrojone w nowe Ultegry XTE/XSE.

Zmarznięci, zmęczeni i potwornie zadowoleni już myślimy o powrocie na ER, by znów poczuć magię tej wody.

Zajrzyj na kanał No Limit Team 👀🎥➡ KLIKNIJ

WIĘCEJ RELACJI PONIŻEJ🎥⤵

OKIEM DRONA | MARIO CARP FISHING

OKIEM DRONA MARIO CARP FISHINGZapraszam na mega...

DESZCZ WIATR I WIELKIE KARPIE | MATEUSZ WASIK

"Deszcz wiatr i wielkie karpie" - zapraszamy na...

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018 NEMESIS TEAM KARP

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018 NEMESIS...

LESZCZYŃSKIE ZABOROWO RELACJA Z ZASIADKI

Zapraszamy na relację z zasiadki Marcina...

KARPIOWANIE W HOLANDII | HARDCORE TEAM CARP POLAND

HTCP : "Zapraszam wszystkich do obejrzenia...

KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU | II KARPIOWE ZAWODY CHARYT.

KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU | II KARPIOWE...

MARATON KARPIOWY | MARIO CARP FISHING

MARATON KARPIOWY MARIO CARP FISHING "Zapraszam...

ŁOWISKO KRZEKOTOWO BRANIE NA ŻYWO ARTUR MELEROWICZ

Krótka relacja🎥 z dobowej zasiadki na...

ZASIADKA NA GOSŁAWICACH | PODSUMOWANIE | NO LIMIT TEAM

Podsumowanie zasiadni Moniki i Łukasza...

PUCHAR SAENGERA 2018 | RELACJA ANACONDA TEAM

Zapraszamy na relacje Sławka Stępniewskiego i...