RYBNICKA ZASIADKA NA MINUSIE Z NLT

Po rocznej przerwie udało się znowu wybrać na zbiornik Elektrowni Rybnik. Tym razem była to totalnie spontaniczna wyprawa. Telefon od kumpla Tomka Sztaby, czy wpadamy na ER – odpowiedź błyskawiczna: TAK! Szybkie pakowanie i sześć dni łowienia przed nami. Prognozy zapowiadały przymrozki, ciśnienie miało podskoczyć do góry, więc wszystko mogło się wydarzyć.

Na start miejscówki zasypane na drobno rzepikiem z konopiami + 10kg kulek #extraSQUID NLT(z dodatkiem Robin Reda i Hiszpańskiego Pieprzu od Haith’sa), czyli towar, który już mieliśmy okazję parę razy sprawdzić na ER. Pierwsze trzy doby niestety poza jednym jaziem nie przynosiły efektów. Woda miała zaledwie 6 stopni, więc nie dosypywaliśmy zanęty tylko cierpliwe czekaliśmy.

Po trzech dobach w końcu ruszyły na żer i zestawy, które leżały trzy dni w wodzie wreszcie przyniosły wąsatych gości. W pierwszej kolejności odpaliły miejscówki na 530 metrze, w późniejszym czasie obudziło się miejsce z prawej strony na 350 metrach. Zaprzestaliśmy nęcenia ziarnami. Za każdym razem do łódki INFINITY PRO wędrowało około kilograma kulek. Na włosie standardowo kulka tonąca #extraSQUID 20mm NLT + pop-up #Ananas 16mm NLT. Kulki tonące do nęcenia cięliśmy na połówki, a te na włos oskrobywaliśmy, by lepiej pracowały w zimnej wodzie. Minusowe temperatury nie ułatwiały łowienia. Bardzo długie hole, później wywózki sprawiały, że mieliśmy co robić. Łącznie złowiliśmy 16 kapiszonów i jednego amura. Oczywiście nie obyło się bez niechcianych gości w postaci jazia i suma.

Przy łowieniu na takiej odległości używaliśmy plecionek Power Pro, zakończonych ponad 30 metrowym przyponem strzałowym Shimano Ocea Leader oraz Shield od PB Products. Przypony około 25cm wykonane z plecionki w miękkiej otulinie Jelly Wire 35lb zakończoną hakiem Super Strong nr 2. Udało się także rozdziewiczyć nowe kije Shimano TX5A o krzywej ugięcia 3,0lb uzbrojone w nowe Ultegry XTE/XSE.

Zmarznięci, zmęczeni i potwornie zadowoleni już myślimy o powrocie na ER, by znów poczuć magię tej wody.

Zajrzyj na kanał No Limit Team 👀🎥➡ KLIKNIJ

WIĘCEJ RELACJI PONIŻEJ🎥⤵

EXTREMALNE ŁOWIENIE KARPI NA BELGIJSKICH KANAŁACH

EXTREMALNE ŁOWIENIE KARPI NA BELGIJSKICH...

WIOSENNA ZASIADKA | 2M1 CARPFISHING

WIOSENNA ZASIADKA 2M1 CARPFISHING "Wiosenna...

WĘDKARSKI ODJAZD | SZMARAGDOWY STAW

WĘDKARSKI ODJAZD SZMARAGDOWY STAW "Tym razem...

GRZEGORZ APANOWICZ SEZON 2018

Grzegorz Apanowicz i jego relacja z rozpoczęcia...

OKIEM DRONA | MARIO CARP FISHING

OKIEM DRONA MARIO CARP FISHINGZapraszam na mega...

WRZEŚNIOWE KARPIE | JEZIORO KRĄŻNO

WRZEŚNIOWE KARPIE JEZIORO KRĄŻNO Łukasz Oleksiak...

TESTY ZANĘTY DO ZIG RIGA | NOWOŚĆ NA ROK 2019 OD FIRMY INVADER

Zapraszam na film z testów nowej zanęty do zig...

WSPOMNIENIA Z NEBESAKU | KASIA NAPIÓRKOWSKA

"Kwarantanna, zakaz wychodzenia z domu to z...

ŁOWISKO U SZERSZENIA – SZYBKA WIOSENNA NOCKA

Zobaczcie jak poszło na szybkiej nocce Alexowi...