JEZIORO MIŁOSZEWSKIE

NOWA WODA POD PATRONATEM PORTALU

Jezioro Miłoszewskie położone jest na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Powierzchnia jeziora wynosi 35,6 ha maksymalna głębokość wynosi 28m zaś średnia głębokość to 7,2m, a więc jezioro to w stosunku do swojej powierzchni jest relatywnie głębokie.

Stoki dna opadają w kierunku głęboczka zlokalizowanego w centralno-wschodniej części jeziora. Zachodni brzeg jeziora posiada łagodniejsze spady, dno w tej części jeziora jest muliste. Wschodni brzeg posiada ostrzejsze spadki głębokości zaś dno jest twardsze o charakterze piaszczystym. Północny brzeg jeziora, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Bolszewka, jest gęsto porośnięty trzciną.

W tej części jeziora rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich. Dno w tym rejonie jeziora jest częściowo porośnięte roślinnością. Południowy brzeg jeziora jest zróżnicowany zarówno pod względem kształtu linii brzegowej, gdzie ląd dużym cyplem wdziera się w misę jeziora. Południowo-wschodni brzeg posiada ostre spadki głębokości zaś południowo-zachodni brzeg posiada łagodniejsze spadki dna. W tej części jeziora występują lilie wodne.

Zbiornik ten jest stosunkowo „żyzny” , co pozwala na szybki wzrost gatunków karpiowatych, co z kolei ma pozytywny wpływ na populację ryb drapieżnych. Od kilku lat jezioro „nie widziało” rybaków, sieci itp. poprzez systematyczne zarybienia pozwoliliśmy naturze przywrócić Miłoszewskiemu jego blask, jezioro jest dyskretnie chronione przez co zminimalizowany został problem kłusownictwa.

Promujemy zasadę „ no kill” na jeziorze obowiązuje zakaz zabierania złowionych karpi, szczupak posiada górny wymiar ochronny.

Zapraszamy do Miłoszewa wędkarzy spragnionych odpoczynku nad rybnym jeziorem, w tak pięknych okolicznościach przyrody …”

Więcej informacji o jeziorze Miłoszewskim już niebawem znajdziecie na portalu w dziale „Łowiska”.

 

Kilka zdjęć autorstwa kolegi Adam Drywa

Zajrzyj na stronę Jeziora Miłoszewskiego 👀🎥➡ KLIKNIJ

WIĘCEJ WYDARZEŃ PONIŻEJ🎥⤵

STYCZNIOWE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018

Styczniowe karpie - Zenon Chwałek, to jeden z...

ZAWODY KARPIOWE IV PUCHAR KARP 24.PL

🔥Zawody pod patronatem portalu...

||| PUCHAR | NO LIMIT TEAM | ŁOWISKO KOBLOV

III Puchar No Limit Team odbędzie się...

REKORD WODY | PRZYSTANEK KIEŁPIN

REKORD WODY PRZYSTANEK KIEŁPIN W niedzielę rano...

KARPIOWE ŻYCIE | JAN ZAWADA CZ.2

KARPIOWE ŻYCIE JAN ZAWADA CZ.2 NASH TACKLE ...

XIV MEETING CARP TEAM LUBOŃ | KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU

Po raz kolejny portal karpiostrada.pl obejmuje...

SPOTKANIE Z GRUPĄ UŚMIECH MŁODEGO KARPIARZA | PODSUMOWANIE

W dniach 08.06 - 10.06 2018 na łowisku Stary...

1 % DLA MARTYNKI | POMAGAMY

Kilka słów do Was od Martynki : "Cześć! Mam na...

II MEMORIAŁ KARPIOWY im.PIOTRA KYCA

II MEMORIAŁ KARPIOWY im.PIOTRA KYCA ZAWODY...

NOWY REKORD | PRZYSTANEK KIEŁPIN

NOWY REKORD  PRZYSTANEK KIEŁPIN Arkadiusz...