HISTORIA KSIĄŻKI NOWOCZESNE WĘDKARSTWO KARPIOWE

Paweł Szewc

Carp Gravity

Pomysł napisania książki zrodził się tuż po roku 2000, kiedy wędkarstwo karpiowe zaczynało się dopiero rozwijać.

Było bardzo mało wiedzy o tematyce wędkarstwa karpiowego dlatego postanowiłem zdobyte doświadczenie przelać na papier. Nabierałem szybko doświadczenia ponieważ nad wodą spędzałem corocznie około 100 nocek. Uczyłem się bardzo szybko bo karpie to była moja wielka pasja. Kiedy zjeżdżałem z jednej wyprawy planowałem już kolejną i tak okrągły rok. Pozwoliło mi to zdobyć wielką wiedzę z różnego rodzaju wód i sposobów połowu.

Kiedy w roku 2008 stwierdziłem, że jestem gotowy rozpocząłem pisać książkę. Napisanie samego tekstu zajęło mi 4 miesiące. Pracując przez kilka godzin dziennie i czasami omijając weekendy. Była to naprawdę ciężka praca jednak sprawiała mi ogromna frajdę i satysfakcję. Przy okazji zgłębiłem kilka zagadnień, które wiele razy pomijałem nad wodami. Pisanie pozwoliło mi się jeszcze bardziej rozwinąć w sprawach technicznych jak nowe węzły czy przypony.

Książkę skończyłem pisać wiosną 2009 roku i wtedy czekało mnie jeszcze więcej pracy. Musiałem przygotować zdjęcia i rysunki do każdego działu. Było to niezwykle trudne zadanie, nawet trudniejsze niż mógłbym sobie wyobrazić. Latałem zatem cały rok z aparatem i robiłem fotki, żeby wyrobić się w czasie. Na szczęście dzięki wielu przyjaciołom wszystko udało się zrealizować. Następnie sam złożyłem książkę w programie i tak powstał tzw. mój „rękopis”. Z plikami i „rękopisem” pojechałem do drukarni i wreszcie się zaczęło. Marzenie się spełniło.

Tak powstało wydanie pierwsze Nowoczesnego Wędkarstwa Karpiowego. Ale to nie był koniec. Nakład I wydania szybko się wyczerpał i postanowiłem wznowić druk książki jednak ze zmianami. Wymieniłem zdjęcia i zrobiliśmy profesjonalne rysunki. Doszedł także nowy dział a cały tekst został jeszcze raz profesjonalnie przeredagowany. Zwiększyłem nakład i znów książka poszła do druku. Ostatnia odsłona powstała po wyczerpaniu nakładu wydania II. Obecnie mam okazję przedstawić Wam wydanie III książki, która w porównaniu z poprzedniczką otrzymała tylko kosmetyczne poprawki.

Książka przypadła tysiącom karpiarzy do gustu dlatego trzecia odsłona pozostaje bez zmian w treści i prawdopodobnie już pozostanie niezmienna. Przyszłość zapowiada się ciekawie, ponieważ już powstaje nowa książka a mianowicie część druga Nowoczesnego Wędkarstwa Karpiowego.

Zajrzyj na kanał Carp Gravity 👀🎥➡ KLIKNIJ

Książkę kupisz tutaj ➡ KLIKNIJ

WIĘCEJ WYDARZEŃ PONIŻEJ🎥⤵

KATALOG FOX 2018

Na stronie FOX Polska czytamy: " Wiemy, ze...

SPOTKANIE Z GRUPĄ UŚMIECH MŁODEGO KARPIARZA | PODSUMOWANIE

W dniach 08.06 - 10.06 2018 na łowisku Stary...

REKORD WODY | PRZYSTANEK KIEŁPIN

REKORD WODY PRZYSTANEK KIEŁPIN W niedzielę rano...

XIV MEETING CARP TEAM LUBOŃ | KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU

Po raz kolejny portal karpiostrada.pl obejmuje...

NOWY NUMER REZERWACJI I OZNACZENIE ŁOWISKA KARP W DOLINIE

Łowisko Karp w Dolinie posiada nowy numer...

ZAWODY KARPIOWE PIERWSZY MEMORIAŁ KARPIOWY IM. PIOTRA KYCA

Program I Memoriału Karpiowego im. Piotra Kyca...

III WOJNA KARPIOWA INVADERA

 "III WOJNA KARPIOWA INVADERA" Zawody które...

XIII MEETING | CARP TEAM LUBOŃ | KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU

XIII Meeting to zawody charytatywne organizowane...

1 % DLA MARTYNKI | POMAGAMY

Kilka słów do Was od Martynki : "Cześć! Mam na...

NAJWIĘKSZY KARP NA ŚWIECIE 51,200 REKORD PADŁ W 2018

Niesamowita wiadomość z węgierskiego łowiska...