Wszystkich chętnych z Polski🇵🇱🎣 i zza granicy zapraszamy na pierwsze tego typu zawody organizowane w kraju pod nazwą: „Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Castingu karpiowym”
Każdy kto chce spróbować swoich sił i sprawdzić ile faktycznie i realnie potrafi rzucić swoim sprzętem karpiowym zapraszamy już dzisiaj.
Zawody połączone z zabawą, biesiadą, imprezą na świeżym powietrzu. Termin jesienny, lecz miejmy nadzieje, iż pogoda okaże się łaskawa i obdarzy zawodników tzw „złotą polską jesienią”.
Będzie grill, pyszne jedzenie, napoje i możliwość wynajęcia noclegów.
Wszystkie informacje na temat zawodów udziela Krystian Winnowicz – tel: 667 237 470.
Poniżej wklejamy regulamin zawodów:
REGULAMIN „International Polish Casting Cup – IPCC 2019” Mistrzostwa Polski w castingu karpiowym 05.10.2019
1/ W zawodach uczestniczyć mogą wędkarze zrzeszeni w PZW oraz niezrzeszeni, oraz osoby nie będące aktywnymi wędkarzami
2/ Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 150.00 PLN na konto: 17 1090 1157 0000 0001 2010 8674 , oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy ipcc@interia.pl
Całość kwoty należy uiścić w terminie 14 dni od daty wysłania na adres mailowy danych zawodnika, po których kandydat otrzyma maila zwrotnego ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zawodów.
3/ Zawodnicy stawiają się na miejsce organizowanych zawodów z własnym sprzętem, oraz akcesoriami niezbędnymi do przeprowadzenia rywalizacji (patrz pkt. 9). Miejscem w którym odbywają się zawody jest: Salon Wędkarstwa karpiowego „Karper”, Orla 9, 63-720 Koźmin Wlkp.
Deklarowany sprzęt do rywalizacji jest sprawdzany przez sędziów i zapisany w protokole zawodów.
4/ Zawodnicy musza się zarejestrować w siedzibie organizatora zawodów, najpóźniej 1 godzinę przed startem rywalizacji.
5/ Do zawodów mogą zostać dopuszczeni tylko i wyłącznie zawodnicy, których stan wskazuje na pełną dyspozycję psychofizyczną i nie są pod wpływem żadnych środków odurzających.
Organizator ma prawo w przypadku uzasadnionego podejrzenia, przebadać zawodnika alkotestem przed przystąpieniem do zawodów.
W przypadku stwierdzenia wykrycia alkoholu w organizmie, zawodnik zostaje odsunięty od rywalizacji, bez zwrotu wpisowego.
6/ Zawody odbywają się na nawierzchni stałej, twardej.
– Obszar rzutów zostanie odpowiednio oznaczony, oraz oddzielony od osób nie startujących w rywalizacji.
– Strefy pomiarowe także zostaną odpowiednio oznaczone i zabezpieczone przed osobami trzecimi
7/ Organizator zapewnia skład sędziowski w ilości 2 sędziów – główny i liniowy.
8/ Losowanie kolejności rywalizacji następuje w sposób, iż każdy z zawodników losuje numer startowy i wg tego numeru podchodzi do rywalizacji.
Losowanie jest jednorazowe i nie ma możliwości wymiany numeru startowego.
9/ Na zawodach dopuszczalne jest użycie sprzętu
– Wędka o długości max. 3,9 m, oraz o krzywej ugięcia do 4 lb włącznie.
– Kołowrotek – dowolny klasyczny z przednim hamulcem, lub/i tylnym
– Żyłka główna – dowolnej średnicy i marki. Zabronione jest używanie plecionek jako linki głównej
– Strzałówka – dowolny materiał, średnica i długość
– Ciężar wyrzutowy – dowolny kształt i waga
– Rękawica ochronna – dowolna
10/ Zawodnik wykonuje jeden rzut w serii dowolną techniką rzutową, lecz bez możliwości przekroczenia linii startowej.
Nadepnięcie, lub przekroczenie nogą linii startowej dyskwalifikuje rzut i jego odległość nie jest zapisywana w protokole zawodów.
11/ Zawodnik wykonuje trzy serie rzutów i najlepszy wynik po 3 seriach wpisywany jest do klasyfikacji podsumowującej wyniki końcowe.
12/ Odległość rzutu mierzona jest w linii prostopadłej do linii startowej. Pomiar dokonywany jest w linii prostej pomiędzy linią startową, a leżącym ciężarem. Nie ma możliwości dokonywania pomiaru od pozycji zawodnika, do miejsca wyrzuconego ciężaru.
Zawodnik musi starać się jak najbardziej wykonać rzut w linii prostej.
13/ Zerwanie zestawu podczas rzutu, dyskwalifikuje rzut w serii pomiarów. W protokole taki rzut wpisywany jest jako „spalony” i traktowany na równi z przekroczeniem przez zawodnika linii startowej.
14/ Do klasyfikacji końcowej zalicza się najdalszy rzut oddany przez zawodnika po 3 seriach rzutów.
15/ Zwycięzca turnieju otrzymuje tytuł „Międzynarodowego Mistrza Polski w Castingu Karpiowym 2019”, medal, puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
16/ nagradzane w tej konkurencji rzutów na odległość sa pierwsze 3 miejsca zajęte w kolejności odległości oddanych rzutów.
17/ Dodatkową konkurencją podczas zawodów będzie – rzut do celu. Konkurencja ta będzie traktowana jako dodatkowa, towarzyska i nie wliczana do tytułu Mistrza Polski w Castingu Karpiowym.
Rzut do celu będzie odbywał się na podobnych zasadach jak rzut na odległość. Zawodnik używa własnego sprzętu i akcesoriów wykonując 3 serie rzutów.
Pomiar dokonywany jest od środka koła (jego jądra) wg pomiaru promienia. Ciężar znajdujący się najbliżej jądra koła wygrywa.
W tej konkurencji przewidziano nagrody rzeczowe i dyplomy.
18/ Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją zawodnika (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)
19/ Rozpoczęcie tj. rejestracja drużyn, przywitanie zawodników, losowanie, – sobota 05.010.2019 o godzinie 9.00, początek zawodów o godzinie 11.00.
20/ Organizator zawodów – Sklep Karper, oraz firma Invader zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
21/ Zawodnicy uczestniczący w zawodach wyrażają zgodę na robienie zdjęć, oraz filmów i upublicznianie ich wizerunku w materiałach reklamowych i promocyjnych organizatora.
22/ Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i losowe wynikające ze zdarzeń losowych, które mogą nastąpić podczas trwania zawodów.
23/ Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie od wszelkich zdarzeń na czas trwania zawodów.