TARGI WĘDKARSKIE RYBOMANIA WRACAJĄ !

Po trzyletniej przerwie do Poznania wracają Targi RYBOMANIA – od 3 do 5 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapanuje atmosfera wielkiego wędkarskiego święta. Ponad 200 wystawców, setki nowości na nadchodzący sezon, Gigantyczne Akwarium oraz spotkania z łowcami największych rybich okazów ponownie zainspirują pasjonatów wędkowania na najbliższe miesiące!
Sezon na big-fish
Targi RYBOMANIA to wydarzenie stworzone dla hobbystów i profesjonalistów wędkarstwa niezależnie od stopnia ich zaawansowania.
Jako jedyna impreza w Polsce łączą po pierwsze: pasję i biznes, a po drugie: stanowią platformę dla całej branży: od rękodzieła, poprzez akcesoria i sprzęt dedykowane najpopularniejszym technikom wędkowania (w tym przede wszystkim spinningu, karpiarstwa, metody feeder czy wędkarstwa muchowego), aż po łodzie i odzież turystyczną.
Oferta ponad 200 wystawców, którzy reprezentują zarówno liderów branży, jak i wschodzące marki, pozwoli zaopatrzyć się w wiedzę i sprzęt niezbędne do łowienia największych okazów. Nowości pojawiające się na RYBOMANII zawsze spotykają się z olbrzymim zainteresowaniem wędkarzy, którzy po spokojniejszym zimowym okresie zaczynają szykować się na dłuższe wyprawy.
Wprost nie możemy doczekać się tegorocznej oferty wystawców oraz tego niezwykłego klimatu targów, na który przyszło nam poczekać wyjątkowo długo. – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu RYBOMANIA.
Nadchodzący sezon nad polskimi łowiskami zacznie się właśnie na RYBOMANII!

Społeczność połączona przygodą

Oczekiwanie na „rybę życia” napędza profesjonalistów, łączy pasjonatów i wciąga początkujących. Niezwykła wędkarska społeczność będzie miała okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy, której trudno zaznać na spokojnym łowisku – w przestrzeni gwarnego pawilonu zrodzą się nowe koncepcje, genialne kombinacje sprzętu i akcesoriów, pomysły na to, jak doskonalić i rozwijać swoją wędkarską pasję. Umożliwią to liczne stoiska wystawców, które już wkrótce tętnić będą rozmowami, spotkania ze znanymi postaciami wędkarskiego świata oraz prelekcje największych autorytetów, m.in. Jakuba Vagnera, Radka Witólskiego, Roberta Adamskiego, Piotra Boufała czy Moniki i Łukasza Lechowskich.
Nie zabraknie również triumfatorów prestiżowych zawodów wędkarskich, wśród których uczestnicy RYBOMANII zobaczą mistrzów Polish Carp Masters 2022: Kamila Maika, Grzegorza Wielgosa, Macieja Wierzbowicza oraz laureatów zawodów World Carp Classic, m.in. Andrzeja Walczaka, Krzysztofa Charmuszko i Artura Butyńskiego oraz weterana WCCLeszka Ruteckiego. Swoją obecność w formie transmisji online zapowiedział również dyrektor World Carp Classic – Ross Honey.

Podwodny spektakl w Gigantycznym Akwarium

Targi RYBOMANIA to okazja do zobaczenia jedynego w swoim rodzaju „rybiego” przedstawienia. Ogromny zbiornik na niemal 20 000 litrów wody zostanie zarybiony dziesiątkami okazów kilkunastu gatunków ryb, które nie tylko ucieszą oko odwiedzających, ale także – dosłownie! – na własnej skórze przetestują nowości producentów i umiejętności wędkarskie prowadzących. Sprowadzone specjalnie dla RYBOMANII z Portugalii akwarium umożliwi prezentację działania przynęt i sprzętu najlepszych marek na żywo, a prowadzące je gwiazdy wędkarskiego świata zadbają o największe emocje. Pokazy na Gigantycznym Akwarium będą odbywały się przez całe targi, dostarczając nie tylko mocnych wrażeń, ale i solidnej porcji praktycznej wiedzy i umiejętności dla ich obserwatorów.

Przyszłość polskiego wędkarstwa

Tegoroczne wędkarskie święto będzie miało dodatkowy wydźwięk – spotkanie całej branży to najlepsza okazja do refleksji i dyskusji oraz zadawania najtrudniejszych pytań, które będą miały szansę paść w czasie prelekcji i debat.
We wspólnym panelu Instytutu Rybactwa Śródlądowego oraz wedkuje.pl naukowcy i eksperci wyrażą swoje zdanie o stanie wód w Polsce oraz przedstawią swoje przewidywania na przyszłość.
Dyskusja na sobotniej scenie głównej Rybomanii będzie formą analizy obecnej sytuacji oraz próbą wskazania rozwiązań w odniesieniu m.in. do ubiegłorocznych wydarzeń na Odrze.
Fundacja Ratuj Ryby, znana m.in. z badań nad jesiotrem, wraz z partnerami i sponsorami zainaugurują w czasie targów nowy projekt badania populacji ryb w Polsce, tym razem będzie to Projekt Sumowy.
Spotkania ze specjalistami będą również okazją do propagowania postaw szanujących piękno przyrody i kształtowania zachowań w celu jej ochrony.
Zbliżająca się wielkimi krokami RYBOMANIA szykuje nie tylko mnóstwo atrakcji dla fanów wędkarstwa, ale także skłoni do refleksji nad tym, w jaki sposób korzystać z przyrody tak, aby rozwijać pasję bez szkody dla środowiska. Kilka tysięcy metrów ekspozycji dostarczy wrażeń i zapewni inspirację na nadchodzący sezon miłośnikom wszystkich metod i poziomów wędkarskiego „wtajemniczenia”.
Wielkie emocje, najlepszy sprzęt, rozmowy z autorytetami – Targi RYBOMANIA to jedyne w swoim rodzaju spotkanie branży. Spodziewamy się dziesiątek tysięcy zwiedzających, którzy zainspirują się na kolejne miesiące i nie dadzą wytchnienia wystawcom. Sezon zaczyna się w Poznaniu! – mówi Miłosz Jankowiak.
Targi otwierają się dla zwiedzających już w piątek, 3 marca, o godzinie 10:00 i potrwają aż do niedzieli. Bilety na wydarzenie dostępne są na platformie tobilet.pl
Wejście na Targi RYBOMANIA dla zwiedzających będzie dostępne od wejścia Północnego – od strony
ul. Grunwaldzkiej oraz od wejścia Wschodniego z ul. Głogowskiej.
Szczegóły wydarzenia na
.
GODZINY OTWARCIA
Piątek, 3 marca (VIP DAY): 10:00 – 18:00
Sobota, 4 marca: 10:00 – 17:00
Niedziela, 5 marca: 10:00 – 16:00
Bilety dostępne na: KLIKNIJ
Program wydarzeń: KLIKNIJ
Harmonogram Pokazów w Akwarium: KLIKNIJ

WIĘCEJ WYDARZEŃ PONIŻEJ🎥⤵

NOWY REKORD | PRZYSTANEK KIEŁPIN

NOWY REKORD  PRZYSTANEK KIEŁPIN Arkadiusz...

XIII MEETING | CARP TEAM LUBOŃ | KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU

XIII Meeting to zawody charytatywne organizowane...

Karpiarze dla Franka i Miłosza

W niedzielę 28 maja 2023 zakończyła się trzecia...

TARGI SILESIA FISHING | LISTA WYSTAWCÓW

SILESIA FISHING TARGI KARP & METHOD FEEDERW...

WIOSENNY PUCHAR SAMSIECZNA 2019

👉Wpisowe na Wiosenny Puchar Samsieczna...

FOTORELACJA | ZAWODY KARPIOWE JOHNNY & MARIO I PRZYJACIELE

Zapraszamy na fotorelację oraz prezentacje...

ZAWODY KARPIOWE | V PUCHAR NO LIMIT TEAM

ZAWODY KARPIOWE V PUCHAR NO LIMIT TEAM...

ZAWODY KARPIOWE | V PUCHAR KARP24.PL

ZAWODY KARPIOWE  V PUCHAR KARP24.PL Lista...

ZAWODY KARPIOWE PIERWSZY MEMORIAŁ KARPIOWY IM. PIOTRA KYCA

Program I Memoriału Karpiowego im. Piotra Kyca...