Po raz kolejny portal karpiostrada.pl obejmuje patronat medialny nad XIV MEETING CARP TEAM LUBOŃ – KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU.

 to zawody charytatywne organizowane przez klub karpiowy – Carp Team Luboń dla Drużyny Szpiku. Celem zawodów jest pomoc dla dzieci onkologicznych

Zapisy : gmrtactical@wp.pl

UWAGA, UWAGA ZAWODNICY !!!
Harmonogram oraz Regulamin zawodów XIV Meeting Carp Team Luboń 21– 25 sierpień 2019 łowisko “SZACHTY” II Zawody Charytatywne – „Karpiarze dla Drużyny Szpiku” ORGANIZATOR: „Carp Team Luboń”
Dzień pierwszy (środa) 09.00 – 10.00 rejestracja zawodników.
10.30 uroczyste otwarcie – losowanie stanowisk
11.30 poczęstunek ( swojska kiełbasa na grillu, wędzone ryby + wiejski stół)
13.00 wyjazd na stanowiska (organizacja stanowisk, sondowanie, nęcenie).
15.00 rozpoczęcie łowienia
Dzień drugi, trzeci, czwarty ( czwartek, piątek i sobota) Czas trwania zawodów Dzień czwarty (niedziela)
08.00 koniec łowienia
10.00 zakończenie zawodów, wręczenie nagród, Godziny mogą ulec zmianie.
Losowanie stanowisk 1. Wszyscy startujący muszą osobiście uczestniczyć w losowaniu (z wyjątkiem patrz: punkt 2.) 2. W przypadku kiedy drużyna nie będzie mogła być obecna podczas losowania ze względów uznanych przez organizatorów za usprawiedliwione, losowania za tą drużynę dokona jeden z uczestników imprezy wskazany przez organizatora. 3. Losowanie stanowisk odbędzie się na zasadzie: wylosowana przez organizatora drużyna losuje dla siebie numer stanowiska i zostaje już przy tym wylosowanym numerze stanowiska, nie ma już drugiej możliwości losowania. Losuje już tylko następną drużynę itd. aż do ostatniej drużyny. Procedura zgłaszania połowu – Ważenie odbywa się w godzinach 18.00 oraz 9.00.
Jeśli ryba jest zagrożona –ważenie odbywa się od razu. – Złowioną rybę należy zgłosić telefonicznie sędziemu zaraz po złowieniu. – Zgłoszona ryba ważona jest wagą dostarczoną przez sędziego wagowego – inaczej nie będzie zaliczona ! – Ryby martwe nie będą zaliczane do klasyfikacji. – Oficjalnym dokumentem jest karta połowów sędziego wagowego w której zapisuje się: a. Nazwisko zawodnika, który złowił rybę, b. Datę i godzinę ważenia ryby, c. Wagę ryby d. Gatunek ryby, e. Zawodnik podpisuje zgodność danych połowu.
Regulamin XIV Meetingu Carp Team Luboń 21-25 sierpień 2019 łowisko„SZACHTY”
1. Organizatorem zawodów jest Koleżeński Klub Karpiowy CARP TEAM LUBOŃ.
2. Zawody odbywają się na łowisku „SZACHTY” współpracującym z firmą Carpshop i odbywają się na 20 stanowiskach. 3. Zawody odbywają się na żywej rybie zgodnie z zasadą „ZŁÓW I WYPUŚĆ”
4. Zawody wygrywa drużyna która złowi 3 największe wagowo ryby.
5. Ryby zaliczane do klasyfikacji punktowej to: KARP i AMUR o wadze od 5 kg
6. Nagradzane miejsca 1-3 oraz największa i najmniejsza złowiona ryba.
7. Do klasyfikacji liczy się masa 3 największych ryb. W razie takiego samego wyniku o zwycięstwie zadecyduje największa wagowo ryba złowiona przez daną drużynę. Gdyby zaistniała sytuacja dwóch takich samych wagowo ryb, o zwycięstwie decydować będzie pierwsza złowiona z nich ryba. W razie niezłowienia ryby przez żadną drużynę nagrody będą losowane.
8. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej na stanowiskach dwuosobowych i są to zawody z możliwością wywózki ( łódź, ponton, model sterowany). Przed rozpoczęciem łowienia zezwala się na użycie i postawienia markerów ( 2 na drużynę). Przed wypłynięciem środkiem pływającym obowiązkiem będzie podpisanie stosownego oświadczenia, pływanie tylko w zapiętych kamizelkach ratunkowych. (Organizator nie zapewnia kamizelek ratunkowych)
9. Drużyna która nie będzie korzystała z kamizelek ratunkowych, za pierwszym razem otrzyma upomnienie, a za drugim razem zostanie wykluczona z zawodów.
10. Kategoryczny zakaz pływania łodzią lub pontonem w założonych woderach lub spodnio butach.
11. Zakaz wypływania pontonami oraz łodziami w trakcie ekstremalnych warunków atmosferycznych, decyzję ostateczną o wypływaniu na jezioro będzie podejmował sędzia.
12. Dozwolone jest łowienie metodą gruntową-włosową. Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej.
13. Każda drużyna to dwie osoby (dopuszczalny jest team runner opłata to 150 zł)
14. Sędziowie są upoważnieni do rozstrzygania spraw spornych.
15. Zawodnicy z drużyny sami wywożą, wyrzucają zestawy, holują rybę i podbierają).
16. Holowanie ryby może się odbywać tylko w obrębie swojego stanowiska.
17. Obowiązuje zakaz stosowania plecionek jako linek głównych.
18. Zakaz używania do nęcenia ziaren surowych i niedogotowanych jak również orzeszków ziemnych.
19. Rybę należy tak holować, aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiedniej drużyny. Proponowane jest jednak o stosowanie zasad Fair-Play i pomoc drużynie sąsiedniej w wyholowaniu ryby. W przypadku gdy holowana ryba będzie miała kontakt z żyłkami drużyny sąsiedniej, zawodnicy z sąsiedniego stanowiska mają prawo zgłosić sędziemu protest, sędzia ma prawo wtedy nie uznać złowionej ryby. W przypadku nie zgłaszania protestu przez sąsiednią drużynę ryba będzie zaliczona do ważenia.
20. Do czasu zgłoszenia, ryba musi być przechowywana w worku karpiowym, wyjątkiem jest amur którego złowienie należy zgłosić sędziemu o każdej porze doby, a po zważeniu i sesji zdjęciowej.

Więcej info o XIV Meetingu znajdziesz na Fb – Carp Team Luboń : KLIKNIJ

Więcej o Drużynie Szpiku : KLIKNIJ

Relacja z poprzedniego meetingu : KLIKNIJ

Więcej WYDARZEŃ :

ZAWODY DRUGIE STARCIE MIESZANYCH TEAMÓW KARPIOWYCH

Zawody karpiowe Drugie Starcie Mieszanych Teamów...

1 % DLA MARTYNKI | POMAGAMY

Kilka słów do Was od Martynki : "Cześć! Mam na...

ZAWODY KARPIOWE 2019 PUCHAR III ŁOWISK ANACONDA

👀Druga edycja zawodów organizowanych...

ZAWODY KARPIOWE | WODA PZW

ZAWODY KARPIOWE O Puchar 70-lecia Koła PZW nr 7...

KARPIOWE ŻYCIE | JAN ZAWADA CZ.2

KARPIOWE ŻYCIE JAN ZAWADA CZ.2 NASH TACKLE ...

NAJWIĘKSZY KARP NA ŚWIECIE 51,200 REKORD PADŁ W 2018

Niesamowita wiadomość z węgierskiego łowiska...

JEZIORO MIŁOSZEWSKIE | NOWA WODA POD PATRONATEM PORTALU

JEZIORO MIŁOSZEWSKIE NOWA WODA POD PATRONATEM...

INVADER | KATALOG 2021

INVADER KATALOG 2021 "Z racji tego, iż w tym...

III WOJNA KARPIOWA INVADERA

 "III WOJNA KARPIOWA INVADERA" Zawody które...

WIOSENNY PUCHAR SAMSIECZNA 2019

👉Wpisowe na Wiosenny Puchar Samsieczna...